رضیم
رضیم
چگونه ترشی قورمه سبزی را از بین ببریم ( 2 نکته ساده)

چگونه ترشی قورمه سبزی را از بین ببریم ( 2 نکته ساده)

چگونه ترشی قورمه سبزی را از بین ببریم

قورمه سبزی یکی از غذا های محبوب و سنتی ایرانی است که با استفاده از گوشت یا مرغ و سبزی ‌های مختلفی همچون تره، شوید، اسفناج، پیاز، و سایر ادویه ‌ها تهیه می‌ شود. برای تهیه قورمه سبزی، ابتدا گوشت یا مرغ با سبزی‌ ها و ادویه ‌ها به همراه آب و روغن در دیگی پخته می ‌شود و سپس به مدت چند ساعت به روی حرارت خاموش گذاشته می‌ شود تا مزه و طعم خاصی به غذا داده شود. این غذا با برنج یا نان تازه سرو می ‌شود و در بسیاری از مناطق ایران مورد استفاده قرار می گیرد.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

رفع ترشی قورمه سبزی

برای کاهش مزه ترش قورمه سبزی می ‌توانید از روش ‌های زیر استفاده کنید:

استفاده از شیر یا خامه: برای کاهش مزه ترش قورمه سبزی می ‌توانید در طول پخت سبزی‌ ها یک قاشق غذا خوری شیر یا خامه اضافه کنید. این ماده‌ ها می‌ توانند از ترشی غذا کم کنند و به جای آن مزه ی کرمی و خوشمزه ایجاد کنند.

استفاده از قند یا شیرینی: اضافه کردن قند یا شیرینی به قورمه می‌ تواند مزه ترشی را کم کند. اگر به دلیل رژیم غذایی خود نمی ‌توانید از قند استفاده کنید، می ‌توانید از شیرینی طبیعی مثل خرما یا شیرینی خشک استفاده کنید.

استفاده از سبزی‌ های شیرین: اضافه کردن سبزی‌ های شیرین مثل هویج، شلغم و نخود فرنگی به قورمه سبزی، می‌تواند مزه ترش آن را کم کند.

استفاده از ادویه‌ ها: استفاده از ادویه‌ هایی مانند زعفران، زیره، دارچین و فلفل سیاه می ‌تواند به کاهش مزه ترش کمک کند. اما باید به خاطر داشته باشید که اضافه کردن ادویه ‌های زیاد ممکن است به جای کاهش مزه ترش، باعث تغییر مزه غذا شود.

استفاده از سیب زمینی: سیب زمینی جزو موادی است که به برقراری تعادل غذا کمک می کند. با افزودن آن به غذا ترشی، شوری، تندی و یا تلخی غذا رفع می شود.

حرف پایانی

استفاده از روش پخت مناسب: رعایت روش ‌های صحیح پخت‌ قورمه سبزی  و مراقبت از زمان پخت سبزی‌ ها، می ‌تواند به کاهش مزه ترش کمک کند. بهتر است قبل از اضافه کردن سبزی ‌ها به قورمه، آن‌ ها را کمی بپزید تا بتوانید ترشی آن ‌ها را کاهش دهید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *