رضیم
رضیم
برای رفع شوری برنج چه باید کرد؟ (3 راه حل شوری پلو)

برای رفع شوری برنج چه باید کرد؟ (3 راه حل شوری پلو)

برای رفع شوری برنج چه باید کرد؟

در این زمان چند سوال مطرح میشود، در زمان جوشیدن برنج متوجه شوری برنج شده اید؟ در زمان آبکش کردن برنج متوجه شوری شده اید؟ یا در پایان کار متوجه شوری شده اید و نا امیدانه خیال بیرون ریختن برنج خود را دارید؟
در این مقاله ما به سوالات بالا پاسخ می دهیم تا سریع تر راه حل مشکل خود را متوجه شوید.

برای مشاهده تمام دستور پخت چلوها به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید.

۱_ اگر در هنگام جوشیدن برنج با قاشق چند برنج را برداشته تا نرمی و سفتی آن را تست کنید و متوجه شوری بیش از اندازه شده اید ، مشکلی ندارد یک سیب زمینی را برداشته و پوست کنده و به مدت ۵ دقیقه اجازه پخت دهید تا شوری برنج شما را به خود جذب کند.

۲_ اگر زمان آبکش کردن برنج متوجه شوری آن شده اید ، کمی بیشتر از حالت معمول برنج خود را آبکش و به نحوی بشوید و در زمان دم دادن برای زیر برنج تهچین سیب زمینی، نان یا مرغ قرار دهید تا شوری برنج را کمتر کنند، راه حل بعدی کمی تخصصی تر ست،به این صورت که تکه ای یخ بر روی برنج قرار داده تا نمک جذب شده برنج را کمی خارج نموده و شوری برنج را بگیرد و یا میتوانید روی برنج مقدار مناسبی شوید ریخته تا شوید پلو میل نمایید، راه حل دیگری نیز وجود دارد، اینکه برنج خود را با سبزی های باقالی پلو و باقالا ترکیب و برای ظهر باقالی پلو خوش عطر و طعمی میل نمایید.

۳_ اگر در آخرین لحظه و هنگام پخت کامل برنج متوجه شوری آن شده اید به هیچ عنوان برنج را دور نریزید، میتوانید با پخت خورشت یا مرغ کم نمک آن ها را با هم هماهنگ کنید و اگر خورشت شما آماده ست میتوانید به همان میزان برنج بی نمک پخته و با برنج شور خود مخلوط نمایید و اضافی برنج خود را در یخچال و یا فریزر به مدت طولانی تری نگهداری نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی