رضیم
رضیم
چرا کیک اسفنجی من سفت میشه ( 2 نکته ساده)

چرا کیک اسفنجی من سفت میشه ( 2 نکته ساده)

چرا کیک اسفنجی من سفت میشه

کیک ها را میتوان در دسته های مختلفی مانند نوع آرد استفاده شده، طعم و یا نوع طبخ کیک تقسیم کرد. یکی از مهم ترین دسته بندی ها نیز می تواند سطح سختی و یا آسانی پخت کیک باشد. کیک اسفنجی نیز در دسته کیک های آسان پز قرار می گیرد. اما همین کیک ترفند های بسیاری دارد که در صورت ندانستن این ترفند ها نمی توان این کیک را به بهترین شکل ممکن پخت. ممکن است در صورت ناآگاهی از این ترفند ها کیک دچار مشکلاتی نظیر خام ماندن، پف نکردن و یا سفت شدن شود. که ما در ادامه این مطلب به دلایل سفت شدن این کیک میپردازیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

الک نکردن آرد در مراحل پخت کیک اسفنجی

شایع ترین دلیلی که باعث میشود کیک اسفنجی از حالت اسفنجی خارج شود و سفت شود الک نکردن آرد است. الک کردن یکی از دلایلی است که به کیک بافت اسفنجی میدهد و آرد را از حالت سفت شدن و چسبیدن خارج میکند. برای رفع این مشکل کافیست قبل از اضافه کردن ارد به بقیه مواد اولیه آرد را در ظرفی جدا سه بار الک کنید و سپس آن را به بقیه مواد به صورت کاملا آهسته اضافه کنید.

جدا نکردن زرده و سفیده تخم مرغ و کم هم زدن آن

یکی دیگر از دلایل سفت شدن کیک اسفنجی جدا نکردن زرده و سفیده تخم مرغ است. زرده تخم مرغ نیز باعث از بین رفتن حباب های خمیر می شود و در نتیجه کیک را سفت میکند. پس بهترین کار جدا کردن سفیده از زرده و تنها استفاده از سفیده تخم مرغ است. برای این کار ابتدا سر تخم مرغ را کمی بشکنید و پوسته آن را جدا کنید. سپس به آرامی تخم مرغ را به صورت برعکس درون ظرفی نگه دارید تا سفیده جدا شود و درون ظرف بریزد. این کار را برای هر تعداد تخم مرغی که نیاز دارید انجام دهید.

اما اینکه فقط در پخت کیک اسفنجی از سفیده تخم مرغ استفاده شود تا کیک سفت نشود کافی نیست. در مرحله بعد باید سفیده تخم مرغ به خوبی همزده شود. چرا که اگر به خوبی هم نخورد ممکن است سفیده تخم مرغ هم باعث سفت شدن این کیک شود. این کار یا با همزن برقی و یا هم زدن به صورت دستی انجام می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *