رضیم
رضیم
چرا کباب تابه ای میچسبه ( 2 نکته ساده)

چرا کباب تابه ای میچسبه ( 2 نکته ساده)

چرا کباب تابه ای میچسبه

یکی از مشکلات عمده ای که هنگام پخت کباب تابه ای رخ میدهد چسبیدن آن به کف ماهیتابه است. این اتفاق در نهایت منجر به سوختن قسمت چسبیده به ظرف همراه با مزه ی سوختگی گرفتن بقیه ی کباب ها و خش دار شدن ماهیتابه هنگام کندن تیکه ی چسبیده به ظرف میشود. برای بررسی علل رخ دادن این اتفاق و راه‌های دوری از این مشکل تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

چگونگی اجتناب از چسبیدن غذا به ظرف

برای جلوگیری از چسبیدن کباب تابه ای به ماهیتابه چند نکته وجود دارد که میتوان از آن‌ها هنگام پخت تمام غذا های سرخ کردنی استفاده کرد. از ظروف نچسب و تفلون و استیل برای پختن غذا استفاده کنید. قبل از ریختن روغن درون ظرف ابتدا صبر کنید ظرف به خوبی داغ شود به طوری که اگر چند قطره آب درون آن ریختید صدای جلز و ولز دهد و به سرعت تبخیر شود. قبل از شروع به سرخ کردن مواد حتما روغن داخل ظرف را داغ کنید. از روغن زیتون برای طبخ استفاده کنید. قبل از گذاشتن مواد داخل روغن کمی نمک در روغن بریزید. در حین پخت حتما توجه کنید کف ظرف همیشه چرب باشد. هنگام سرخ شدن غذا با قاشق چوبی به طور دائم غذا را درون ماهیتابه جا به جا کنید.

دلایل چسبیدن کباب تابه ای به ظرف

بعضی مواقع با وجود رعایت کردن تمام موارد گفته شده در مطلب قبل باز هم کباب تابه ای به ظرف میچسبد. یکی از نکاتی که در ادامه گفته می‌شود ممکن است دلیل چسبیده شدن غذای شما به ظرف باشد. آب پیاز را پس از رنده کردن و قبل از مخلوط کردن با بقیه مواد بگیرید. نکته بعدی این است که مواد خود را حتما خوب وَرز دهید تا سفت شوند. اگر مواد آماده شده برای کباب تابه ای شل هستند به آن آرد سیب زمینی یا آرد نخودچی اضافه کنید.با وجود رعایت تمام نکات باز هم ممکن است غذا به ظرف بچسبد. برای جدا کردن غذا از کف ماهیتابه در اولین قدم کمی ماهیتابه را روی حرارت به عقب و جلو بدهید تا غذا جدا شود.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی