رضیم
رضیم
چگونه کباب کوبیده خشک نشود ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده خشک نشود ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده خشک نشود

اکثرا افرادی که مهمانی بسیار بزرگی دارند در مجلس خود، کباب کوبیده می دهند. کباب کوبیده غذایی مجلل و مجلسی است. بسیاری از افراد این غذا را در منزل خود پخت می کنند. اگر می خواهید کوبیده هایی لذیذ و نرم داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنید تا کوبیده هایتان خشک نشود. در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی این نکات را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نکاتی که برای خشک و سفت نشدن کباب کوبیده باید رعایت کنید

برای این که کباب کوبیده هایتان خشک نشود باید نکات زیر را رعایت کنید، تا کوبیده هایی نرم و لذیذ داشته باشید:

نوع گوشتی که برای پخت کوبیده در نظر دارید: گوشتی که برای پخت کباب کوبیده در نظر دارید بسیار مهم است که از مخلوط چه نوع گوشتی باشد. دقت کنید بهتر است حتما گوشتی که استفاده می کنید، مخلوطی از گوشت گوسفند و گوشت گاو باشد. نسبت مخلوط کردن گوشت ها بسیار مهم است. حدود یک سوم از آن گوشت گاو باشد و دو سوم باقی مانده آن گوشت گوسفند باشد تا کوبیده ها خشک نشوند.

مقدار استفاده از چربی گوسفند: برای اینکه گوشت کباب کوبیده خشک نشود، باید میزان چربی ای که در ترکیب گوشت استفاده می کنید متناسب باشد. مقدار چربی مورد نیاز برای کوبیده، حدود 20 درصد از مقدار کل گوشت است.

نحوه چرخ کردن گوشت ها: برای اینکه کوبیده ها خشک نشوند، باید دو مرتبه گوشت ها را چرخ کنید تا کاملا نرم شوند.

ورز دادن مواد: یکی دیگر از نکات مهم برای خشک نشدن کوبیده، خوب ورز دادن مواد است. باید به مدت 10 الی 15 دقیقه مواد را ورز دهید.

آغشته کردن کوبیده ها به کره در حین پخت: نکته بعدی که باعث خشک نشدن کوبیده می شود این است که در زمان پخت هر چند دقیقه یک بار با استفاده از قلمو کوبیده ها را آغشته به کره کنید.

سخن آخر

کباب کوبیده غذایی مجلل و مجلسی است. برای این که کوبیده ها خشک و سفت نشوند، باید نکاتی را رعایت کنید. تمامی این نکات در قسمت بالا به صورت کامل توضیح داده شده است. با استفاده از این نکات می توانید کوبیده هایی نرم و لذیذ درست کنید و در کنار خانواده نوش جان کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *