رضیم
رضیم
چگونه کباب کوبیده را به سیخ بزنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده را به سیخ بزنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده را به سیخ بزنیم

کباب کوبیده یک غذای معروف ایرانی است. این غذا بسیار در ایران پرطرفدار است. اکثرا این غذا در رستوران پخت می شود. یکی از دلایلی که زیاد در منزل تهیه نمی شود این است که برای پخت این غذا، مهارت بالا و تجربه نیاز است. یکی از مهمترین قسمت های کوبیده نحوه به سیخ کشیدن مواد کوبیده است. بسیاری از افراد در حین سیخ کشیدن مواد با مشکل مواجه می شوند.

در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما به صورت کامل نحوه به سیخ کشیدن کباب کوبیده را توضیح دهیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نحوه به سیخ کشیدن مواد کباب کوبیده

در قسمت زیر مرحله به مرحله نحوه به سیخ کشیدن مواد کباب کوبیده را به همراه تمامی نکات توضیح داده ایم:

یکی از مهمترین نکاتی که باید رعایت کنید، خوب ورز دادن مواد است. شما باید حسابی مواد کوبیده را چنگ بزنید. حداقل باید به مدت 10 دقیقه به خوبی مواد را چنگ بزنید تا چسبندگی لازم برای نریختن مواد از سیخ ها ایجاد شود.

نکته بعدی که باید رعایت کنید این است که حتما سیخ هایی که از آن ها قرار است استفاده کنید، تمیز و فاقد هر گونه چسبندگی مواد غذایی باشد.

قبل از آن که مواد را به سیخ بکشید، بهتر است مواد کوبیده و سیخ ها را به مدت 1 الی 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

در این مرحله یک کاسه آب کنار دستتان قرار دهید. بعد از بیرون آوردن مواد کوبیده و سیخ ها از یخچال، دوباره به مدت دو دقیقه مواد را چنگ بزنید. سپس به اندازه یک نارنگی بزرگ از مواد را بردارید و به روی سیخ قرار دهید. هر از گاهی برای پخش شدن راحت تر مواد به روی سیخ می توانید دست خود را به داخل کاسه آب بزنید، سپس با انگشتان خود مواد را به خوبی به روی سیخ ها پخش کنید.

بعد از اینکه مواد را پخش کردید با فشار دادن انگشتان خود به روی کباب کوبیده، رد بیندازید تا کاملا مواد به سیخ بچسبد. در نهایت دوسر مواد را کاملا به سیخ ها بچسبانید.

سخن آخر

بسیاری از افراد در حین سیخ کشیدن مواد دچار مشکل می شوند. برای اینکه مواد را به سیخ بکشید باید نکاتی را رعایت کنید تا کباب کوبیده های شما مانند رستوران ها شود. در قسمت بالا نحوه به سیخ کشیدن مواد را مرحله به مرحله برای شما توضیح داده ایم. با استفاده از این نکات می توانید کوبیده هایی خوشمزه درست کنید و نوش جان کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *