رضیم
رضیم
چه مقدار گوشت برای کباب کوبیده ( 2 نکته ساده)

چه مقدار گوشت برای کباب کوبیده ( 2 نکته ساده)

چه مقدار گوشت برای کباب کوبیده

کباب یک غذای محبوب در بین مردم است. انواع و اقسام کباب از جمله کباب کوبیده، کباب چنجه، کباب تابه ای و … وجود دارد. کباب از گوشت قرمز درست می شود. یکی از بهترین مدل کباب، کباب کوبیده است که با گوشت چرخ کرده تهیه می شود. یکی از سوالاتی که ممکن است پیش بیاید این است که برای درست کردن کوبیده چه مقدار گوشت لازم است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم برای درست کردن کوبیده چه مقدار گوشت لازم است.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

برای درست کردن یک وعده کباب کوبیده چه مقدار گوشت لازم است؟

مقدار گوشت لازم برای تهیه یک وعده کباب کوبیده به تعداد افراد بستگی دارد. برای مثال برای 10 نفر 2 کیلو گوشت چرخ کرده لازم است. 2 کیلو گوشت چرخ کرده 22 تا 23 تا سیخ کوبیده به ما می دهد.

برای 6 نفر یک کیلو دویست گرم گوشت چرخ کرده لازم است. همچنین برای 4 نفر 800 گرم گوشت چرخ کرده لازم است.

به طور کلی برای هر نفر حدود 200 گرم گوشت چرخ کرده لازم است.

برای هر سیخ کباب کوبیده چه مقدار گوشت لازم است

طبق اتحادیه صنف رستوران برای هر سیخ کباب کوبیده 75 گرم گوشت لازم است. کمترین مقدار 65 گرم و بیشترین مقدار 125 گرم گوشت، برای هر سیخ کوبیده است.

نباید مقدار گوشت بیشتر از 125 گرم شود، زیرا باعث می شود ضخامت کباب زیاد شود و در حین پخت مقداری از مواد بریزد یا این که کباب مغز پخت نشود. همچنین مقدار گوشت کمتر از 65 گرم نباید شود، زیرا ضخامت گوشت کم می شود و کوبیده ها خیلی نازک می شوند و در حین پخت خشک و سفت می شوند.

بهترین مقدار گوشت برای هر سیخ همان 75 گرم است. پس بهتر است برای هر سیخ 75 گرم گوشت در نظر بگیرید تا ضخامت کوبیده اندازه باشد.

سخن آخر

یکی از محبوب ترین نوع کباب در میان مردم، کباب کوبیده است. برای پخت این غذا نیاز به گوشت چرخ کرده است. مقدار گوشت مورد نیاز برای هر نفر حدود 200 گرم در نظر گرفته می شود. همچنین مقدار گوشت برای هر سیخ طبق استاندارد 75 گرم است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *