رضیم
رضیم
چگونه کباب کوبیده آبدار درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده آبدار درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چگونه کباب کوبیده آبدار درست کنیم

برای اینکه کباب کوبیده های آبدار و لذیذ در منزل خود تهیه کنید، نیاز است تا نکات و ترفند هایی را در حین پخت و تهیه مواد رعایت کنید. با رعایت تمامی این نکات می توانید بهترین کوبیده را تهیه کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما تمامی این نکات را به صورت کامل، مرحله به مرحله توضیح دهیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

نکاتی که باید برای داشتن کباب کوبیده آبدار رعایت کنید

اولین نکته ای که برای آبدار شدن کباب کوبیده باید رعایت کنید، نوع گوشتی است که برای تهیه کوبیده از آن استفاده می کنید. دقت کنید گوشت کوبیده شما باید مخلوطی از گوشت گوساله و گوسفندی به اضافه چربی باشد. مقدار گوشت گوساله به گوشت گوسفندی باید یک به سه باشد. مقدار چربی هم باید حدود 100 تا 200 گرم باشد.

دومین نکته مهمی که باید حتما رعایت کنید، خوب ورز دادن مواد است. دقت کنید که مواد باید حسابی ورز داده شوند. ورز دادن مواد باعث می شود تا چسبندگی لازم بین مواد ایجاد شود همچنین کمک می کند تا کباب کوبیده آبدار و لذیذ شود.

نکته بعدی که باید رعایت کنید دوبار چرخ کردن گوشت است. وقتی دو مرتبه گوشت را چرخ کنید باعث می شود تا مواد کاملا منسجم شوند و در نهایت منجر به آبدار شدن و لذیذ شدن کباب کوبیده می شود.

نکته بعدی برای اینکه کباب کوبیده لذیذ و آبدار شود این است که نباید کوبیده ها خیلی پخته شوند. در صورتی که کوبیده ها خیلی به روی حرارت بمانند یا حرارت در حین پخت زیاد باشد باعث می شود دیگر کباب کوبیده ها آبدار و لذیذ نشوند.

فاصله سیخ ها از حرارت نکته دیگری است که باید به آن توجه شود. فاصله نباید آنقدر کم باشد که باعث شود کوبیده ها سفت شود.

سخن آخر

برا اینکه کباب کوبیده های لذیذ و آبدار داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنید. یکی از نکاتی که باعث لذیذ شدن کوبیده می شود نوع گوشتی است که برای تهیه آن استفاده می شود. همچنین نکته دیگری که باید رعایت شود حرارت ملایم برای پخت کوبیده است. با رعایت تمامی این نکات می توانید کوبیده های لذیذ و آبدار درست کنید و نوش جان کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *