رضیم
رضیم
برای کباب کوبیده چقدر چربی لازم است ؟ (2 نکته ساده)

برای کباب کوبیده چقدر چربی لازم است ؟ (2 نکته ساده)

برای کباب کوبیده چقدر چربی لازم است 

یکی از سوالات متداول در حین تهیه کباب کوبیده، مقدار چربی لازم برای پخت این غذا است. بسیاری از ایرانیان علاقه خاصی به چربی گوسفند دارند. زیرا باعث چرب و لذیذ شدن غذا می شود. البته بسیاری از افراد هم هستند که طعم بویژه بوی چربی را دوست ندارند.

با سایت آموزش آشپزی رضیم همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم برای تهیه کباب کوبیده چه مقدار چربی لازم است.

میزان چربی ای که برای تهیه کباب کوبیده لازم است

برای تهیه کباب کوبیده بهتر است همان گوشتی که تهیه می کنید دارای مقداری چربی باشد. همان مقدار چربی ای که به گوشت شما است برای تهیه کوبیده کافی است. در صورتی که گوشتی که تهیه کردید فاقد چربی بود یا اینکه چربی آن بسیار کم بود می توانید حدود 20 درصد از مقدار گوشتی که خریدید، چربی تهیه کنید و به مواد کوبیده اضافه کنید.

چرا به کباب کوبیده باید چربی اضافه کرد

اگر به مواد کباب کوبیده، چربی به میزان کافی اضافه کنید، باعث چرب و لذیذ شدن کوبیده می شود. همچنین چربی باعث انسجام مواد کوبیده می شود و هنگامی که مواد را به روی سیخ قرار می دهید، کار بسیار راحت تر صورت می گیرد.

خواص چربی(دنبه)

یکی از فواید مهم چربی گوسفند، کاهش کلسترول در بدن است. همچنین طبعی گرم دارد و برای افرادی که مزاج گرم هستند، بسیار مفید است.

در کل چربی باعث کاهش و تنظیم کلسترول بد بدن می شود ولی باعث افزایش کلسترول خوب در بدن می شود، بنابراین افرادی که از چربی استفاده می کنند، باید فعالیت بدنی بالایی داشته باشند. در غیر این صورت برای افرادی که تحرک آن ها کم است، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

به دلیل اینکه خواص چربی خیلی زیاد است بنابراین در بیشتر غذا های ایرانی از چربی استفاده می شود. همچنین در غذای سنتی و معروف ایرانی کباب کوبیده به میزان چشم گیری استفاده می شود.

سخن آخر

چربی گوسفند باعث لذیذ و چرب شدن غذای می شود. بنابراین در اکثر غذا های ایرانی از چربی استفاده می شود. از چربی در تهیه کباب کوبیده هم استفاده می شود. مقدار آن حدود 20 درصد از مقدار کل گوشت است. چربی باعث کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب می شود. در صورت استفاده از آن باید تحرک زیادی داشته باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی