رضیم
رضیم
برای کباب کوبیده از چه پیازی استفاده کنیم ( 2 نکته ساده)

برای کباب کوبیده از چه پیازی استفاده کنیم ( 2 نکته ساده)

برای کباب کوبیده از چه پیازی استفاده کنیم

کباب کوبیده یک غذای اصیل و قدیمی ایرانی است. اصالت این غذا به زمان قاجاریه باز می گردد. بسیار غذای پرطرفداری است و در بین مردم ایران بسیار محبوب است. بیشتر این غذا در مجالس استفاده می شود. امکان دارد برای کسانی که قصد پخت کوبیده را دارند این سوال پیش بیاید که از چه نوع پیازی، پیاز قرمز، سفید یا زرد بهتر است استفاده کنند؟

در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما به صورت کامل توضیح دهیم که بهتر است از چه پیازی استفاده کنید.

بهترین نوع پیاز برای پخت کوبیده

برای اینکه بدانید بهتر است از کدام پیاز برای پخت کباب کوبیده استفاده کنید، ابتدا بهتر است با خواص و ویژگی های هر کدام از پیاز های قرمز، زرد و سفید آشنا شوید.

پیاز سفید: طعم تند و تیز در پیاز سفید از دو مدل دیگر آن کمتر است و بیشتر شیرین است. این پیاز برای چرخ کردن در کنار مواد غذایی استفاده می شود. این نوع پیاز بیشتر در غذا های مکزیکی استفاده می شود.

پیاز قرمز: پیاز قرمز به دلیل رنگی که دارد، به غذا رنگ زیبایی می بخشد. رنگ این پیاز، قرمز مایل به بنفش است. این پیاز طعمی بسیار عالی دارد، نه خیلی شیرین است و نه خیلی تند برای همین بهترین انتخاب برای خام خوردن پیاز در کنار غذا است. همچنین برای استفاده در سالاد و غذا های تزئینی بسیار عالی است زیرا رنگ بسیار زیبایی به سالاد می دهد.

پیاز زرد: پیاز زرد دارای عطر و طعم تند و تیزی است که در حین خرد کردن آن باعث می شود از چشمانتان بیشتر اشک بیاید و باعث سوزش آن ها می شود. این نوع پیاز برای پخت گوشت و خورش بهترین انتخاب است.

در نتیجه برای پخت کوبیده می توانید از هر دو نوع پیاز زرد و سفید استفاده کنید اما بهتر است برای پخت کباب کوبیده از پیاز زرد استفاده کنید. دقت کنید نیازی به پخته شدن پیاز نیست و پیاز خام را رنده کنید، آب آن را به خوبی بگیرید و به گوشت اضافه کنید.

سخن آخر

کباب کوبیده یک غذای اصیل ایرانی است که قدمت آن به زمان قاجار باز می گردد. برای اینکه بدانید برای پخت کباب کوبیده بهتر است از چه نوع پیازی استفاده کنید ابتدا باید خواص انواع پیاز را بدانید. بهترین انتخاب پیاز برای کوبیده پیاز زرد است.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *