رضیم
رضیم
چگونه شوری جوجه کباب را بگیریم؟ (2 نکته ساده)

چگونه شوری جوجه کباب را بگیریم؟ (2 نکته ساده)

چگونه شوری جوجه کباب را بگیریم؟

حتما تا به حال شوری غذا و استرس آن لحظه را تجربه کرده اید. ممکن است نمک از دستتان در رفته باشد یا موادی که به غذا اضافه کرده اید، شور بوده باشند و باعث شوری غذا شده باشند. برای خورشت ترفند های زیادی وجود دارد اما برای جوجه کباب شور شده باید چه کاری انجام دهیم؟

در ادامه این مطلب ترفند هایی که شوری جوجه را کم میکند را به شما میگوییم. پس با ما همراه باشید.

شور شدن جوجه کباب

همیشه زمانی که میخواهید جوجه ها را کباب کنید، قبل از به سیخ کشیدن همه آن ها، یک تکه را کباب و مزه کنید تا متوجه زیاد و یا کم بودن شوری آن بشوید.

قبل از اضافه کردن نمک به مواد، تکه های مرغ را به روغن آغشته کنید. این روش را در مطلب قبلی سایت برای جلوگیری از سفت شدن جوجه کباب به شما آموزش دادیم، که برای شور نشدن آن هم تاثیر گذار است.

یک روش کاربردی که همیشه جوابگو است، این است که مقدار مواد را افزایش دهیم. میتوانید مقداری ماست و آب پیاز به همراه کمی مرغ به مواد اضافه کنیم.

روش بعدی شستن تکه های مرغ است. اگر میزان شوری خیلی زیاد است این کار را انجام دهید. بعد از شستن مرغ ها به مواد هم کمی ماست و پیاز اضافه کنید تا شوری آن هم کم شود.

می توانید قبل از کباب کردن جوجه ها، موادی که روی آن ها باقی مانده را پاک کنید. این کار باعث می شود شوری کم تر شود.

اضافه کردن آب لیمو به مواد هم شوری را کاهش خواهد داد.

به مواد تکه های سیب زمینی اضافه کنید و پس از بین رفتن شوری آن ها را جدا کنید.

نکته طلایی

اگر نمک به خورد جوجه ها رفته بود و با اضافه کردن این موارد باز هم شور بود، جوجه ها را از مواد جدا کنید و چند دقیقه داخل آب جوش قرار دهید تا آب پز شوند بعد آب آن را دور بریزید و مجدد داخل مواد قرار دهید. البته باید شوری مواد را با روش هایی که گفته شد از قبل گرفته باشید. اگر این روش را انجام دهید به احتمال خیلی زیاد مشکلتان حل خواهد شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی