رضیم
رضیم
چرا کباب تابه ایی وا می رود ؟ (2 نکته ساده)

چرا کباب تابه ایی وا می رود ؟ (2 نکته ساده)

چرا کباب تابه ایی وا می رود؟

کباب تابه ایی غذایی خوشمزه و لذیذ است که می توان آن را در زمان کم آماده کرد. هنگام تهیه این غذا باید نکاتی را رعایت کنید، تا زمان سرخ شدن مواد کباب وا نرود.

برای حل این مشکل ابتدا طرز تهیه این غذا را شرح داده، سپس ترفند هایی که به وا نرفتن غذا کمک می کند را آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه کباب تابه ایی مخلوط گوشت چرخ کرده گوسفندی و گوساله به همراه مقدار خیلی کم چربی نیاز داریم. سپس در ظرفی بزرگ ابتدا گوشت چرخ کرده را می ریزیم. در نهایت یک الی دو پیاز متوسط را با رنده متوسط، رنده می کنیم و آب پیاز را می گیریم و به گوشت اضافه می نماییم. به همه این مواد ادویه و نمک و فلفل همراه با فلفل سیاه اضافه می کنیم.

مقداری پودر سوخاری به مواد اضافه می کنیم و خوب ورز می دهیم. بعد از این که رنگ گوشت و پیاز تغییر کرد، و به دست نچسبید آن ها را آماده سرخ کردن می کنیم.

لازم به ذکر است که قبل از سرخ کردن گوشت بهتر است، این مواد را در یخچال به مدت 2 الی 3 ساعت استراحت دهیم، تا ادویه ها خوب به خورد مواد بروند.

برای آماده کردن کباب تابه ایی، باید ابتدا روغن مخصوص سرخ کردنی را در تابه ایی مناسب بریزیم. بعد از این که روغن خوب داغ شد، مقداری از مواد را برداشته و با دست فرم می دهیم و در روغن داغ می گذاریم. با حرارت ملایم کباب را سرخ می کنیم. برای خوش طعم شدن غذا، می توانیم مقداری رب گوجه فرنگی را تفت دهیم و سس نسبتاً غلیظ آماده کنیم، به کباب تابه ایی ها اضافه کنیم.

میخوام بخونم
چرا کوفته شل میشود ؟ (2 نکته ساده)

همچنین می توان حلقه های گوجه و فرنگی و فلفل دلمه ایی را، روی مواد کباب تابه ایی های در حال پخت گذاشته تا خوش طعم تر شوند.

ترفند های وا نرفتن

برای این که کباب تابه ایی هایی با ظاهر زیبا داشته باشید، نکاتی را باید رعایت کنید. اولین نکته این که حتما مواد را خوب ورز دهید تا به دست نچسبد. همچنین آب پیاز را باید حتما بگیرید، چون یکی از دلایل وا رفتن این غذا همین موضوع می تواند باشد. اضافه کردن آرد سوخاری در وا نرفتن این غذا نیز نقش مهمی دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *