رضیم
رضیم
چه کار کنیم جوجه کباب خشک نشود ؟ (2 نکته ساده)

چه کار کنیم جوجه کباب خشک نشود ؟ (2 نکته ساده)

چه کار کنیم جوجه کباب خشک نشود؟

تهیه جوجه کباب بسیار ساده به نظر میرسد. زعفران، پیاز، نمک و آبلیمو را به مرغ اضافه کرده و کباب میکنیم. تهیه در همین حد ساده به نظر برسد اما با رعایت نکات کلیدی میتوانید یک جوجه کباب خانگی لذیذ طبخ نمایید بدون اینکه خشک و بی مزه باشد.

نکات کلیدی تهیه جوجه کباب

به این مورد توجه داشته باشید که یک جوجه کباب خوشمزه، جوجه ای است که خشک نباشد و آبدار باشد.

پس بهتر است که پوست مرغ را جدا نکنید تا با روغن خود مرغ پخته شود و خشک نشود. فایده دیگر این کار این است که اگر جوجه ها سوخت، فقط پوست جوجه بسوزد و پوست آن را جدا کرده و مرغ لذیذ داخل آن را میل کنید.

طبق تجربه افراد، نشان داده است که اضافه کردن روغن زیتون، سس مایونز (در مطلب قبلی سایت به طور کامل توضیح داده شده است) و ماست در مواد جوجه، طعم خاص و خوشمزه ای داده است.

اضافه کردن ماست باعث آبدار شدن جوجه میشود اما به اندازه اضافه کنید تا طعم ماست نگیرد. (از ماست ترش استفاده کنید بهتر است)

آتش جوجه کباب

حرارت بالا و آتش شعله ور غذای شما را خراب میکند. اگر از اجاق گازی یا کباب پز برای پخت استفاده میکنید، روی حرارت متوسط قرار دهید. اگر هم از ذغال استفاده میکنید، ذغال های سرخ شده را برگردانید تا جوجه ها با حرارت غیر مستقیم به آرامی پخته شوند.

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید. زمانی که ذغال ها به مرحله ای رسیده که خاموش نشده و کاملا روشن شدند، دیگر آن ها را باد نزنید و به حال خود رها کنید.

هنگامی که جوجه ها را روی حرارت قرار دادید، بهتر است باد نزنید و اجازه دهید با حرارت به آرامی پخته شود. باد زدن باعث خشک شدن جوجه میشود.

نکته طلایی

بعضی اوقات با اینکه مقدار زیادی زعفران به جوجه اضافه میکنیم ولی آن رنگ و طعمی که میخواهیم به ما نمیدهد. شما باید قبل از اضافه کردن پیاز و سایر موارد، اول زعفران را به مرغ اضافه کرده تا بقیه مواد عطر و طعم زعفران را نگیرند و طعم آن کامل به خورد مرغ برود. این نکته مهم را رعایت کنید تا جوجه کباب تان خوشرنگ و خوش طعم شود.

جوجه کباب لذیذ

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *