رضیم
رضیم
برای هر سیخ کباب کوبیده چقدر گوشت لازم است ؟ (2 نکته ساده)

برای هر سیخ کباب کوبیده چقدر گوشت لازم است ؟ (2 نکته ساده)

برای هر سیخ کباب کوبیده چقدر گوشت لازم است

از آن جایی که کباب کوبیده یکی از معروف ترین غذای های سنتی ایرانیان است، بنابراین خیلی از ایرانیان این غذای خوشمزه را در منزل خود تهیه می کنند. یکی از سوالاتی که مد نظر افرادی که قصد تهیه کوبیده را در منزل خود دارند این است که برای هر یک سیخ کباب چه مقدار گوشت لازم است؟

با سایت آموزش آشپزی رضیم همراه باشید تا برای شما بگوییم برای هر یک سیخ کباب چه مقدار گوشت لازم است.

مقدار گوشتی که برای هر یک سیخ کباب کوبیده لازم است

طبق استاندارد برای هر یک سیخ کوبیده حدود 75 گرم گوشت لازم است. هر سیخ کوبیده با وزن 75 گرم برای یک نفر کاملا مناسب است. این مقدار از گوشت مناسب ترین حالتی است که به روی سیخ قرار می گیرد و انسجام در این مقدار گوشت به روی سیخ بسیار مناسب و اندازه است.

مقدار وزن کباب کوبیده یکی از نکات پراهمیتی است که توجه به این نکته بسیار مهم است. میزان وزن کوبیده به روی هر یک سیخ از طرف صنف رستوران تعیین می شود. در صورتی که این مقدار در یک رستوران رعایت نشود و کمتر از حالت استاندار باشد، آن رستوران را به عنوان یک متخلف شناسایی می کنند. همچنین مقدار وزن هر سیخ کوبیده در تعیین قیمت هم بسیار مهم است و قیمت بر اساس همین مقدار تعیین می شود.

دقت کنید که وزن استاندارد 75 گرم است. اما برای تهیه یک سیخ کوبیده، مقدار وزن گوشت حداقل 65 گرم و حداکثر 125 گرم است.

میخوام بخونم
آیا میشود پیراشکی را در فر پخت ؟( 2 نکته ساده)

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که این مقدار وزنی که گفته شد وزن گوشت خالص به همراه پیاز است و نباید هیچ ناخالصی دیگری مانند آرد، سویا و … در آن باشد.

سخن آخر

کباب کوبیده یک غذای سنتی اصیل ایرانی است که بسیاری از ایرانیان این غذا را در منزل خود تهیه می کنند. یکی از سوالات مهم این است که برای هر سیخ کباب چه مقدار گوشت لازم است. به طور استاندارد 75 گرم گوشت برای هر سیخ، گوشت لازم است. همچنین حداقل وزن گوشت 65 گرم و حداکثر 125 گرم برای هر یک سیخ کباب کوبیده، گوشت لازم است.

دقت کنید که در این مقدار هیچ ناخالصی دیگری نباید در وزن گوشت و پیاز باشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *