رضیم
شماره دستور پخت: 463
رضیم

موارد لازم + طرز تهیه

فیلم طرز تهیه میگو کبابی

متن ویدئو طرز تهیه میگو کبابی

­امروز می­خوایم یه غذای دریایی بهتون یاد بدم که توی سه تا مدل مختلف می­شه درستش کرد و این­که واقعاً غذای سالمی هست. خب اگر بخواهید می­توانید کبابش کنید، اگر بخواهید داخل آون می­توانید بگذارید و اگر بخواهید روی گریل روی گاز می­توانید درست کنید. بستگی به خودتان دارید که بخواهید به چه شکل درست کنید. اما مرینیت کردنش خیلی ساده است و خب مرینیت­های مختلف برای غذاهایی دریایی وجود داره ولی خب مرینیت­ غذاهای دریایی یک سریشون هستند که خیلی طولانی مدت طول می­کشد که این موادی که قرار است طعم­دار کند ماده غذایی­تان را داخلش نفوذ کند. امروز چیزی که می­خوام بهتون یاد بدم خیلی خوشمزه و خیلی خوشرنگ و خیلی خوش طعم است.

مواد اولیه­اش را من به شما بگویم. یک قاشق ببینید به اندازه همین قاشق، یک قاشق رب می­خواهیم. روغن زیتون، ارگانو یا همین پونه کوهی خودمان است. چهار عدد حبه سیر، لیموی تازه اگر نداشتید می­توانید از لیموی معمولی استفاده کنید. فلفل سیاه، نمک و فلفل تند. باز هم بستگی به ذائقه­تان دارد و اگر زیاد غذای تند دوست نداشتید می­توانید زیاد ازش استفاده نکنید ولی حتماً بهش بزنید که بیس غذا با این هست. من 500 گرم هم میگو دارم و خب میگو می­توانید طرح­های مختلف، مدل­های مختلفش را بگیرید و سبزی جعفری تازه دارم حالا به اندازه­ای که می­خواهید شما درست کنید. برای نیم کیلو شما فکر می­کنم 20، 30 گرم خرد شده­اش کافی باشه. من یک مقداری از این جعفری­ام را برداشتم و کنار گذاشتم برای زمانی که می­خواهم پخت تازه و تازه روش یک مقداری بپاشم. حالا مواد اولیه­اش را من برای درست کردن بهتون بگویم. مواد اولیه­ای که نیاز دارد خرد نشود. چهار تا حبه سیر داریم. سیرهایمان را من به این شکل، اگر سیر را خردش کنید، خیلی زمان می­برد که نفوذ کند داخل میگو. اما اگر با این دستگاه بتوانید رنده­اش کنید یا بتوانید مچ کنید خیلی بهتر و راحت­تر در طعم میگو می­رود و بهتر مرینیتش می­کند.

 در دومین قسمت یک قاشق رب استفاده می­کنیم. این رب هم خوشمزه­اش می­کند هم بهش طعم می­دهد. هم یک مقداری رنگش را تغییر می­دهد. بعد از این­که رب اضافه کردم. سس فلفل را خیلی با دقت اضافه می­کنم برای این­که زیاد نشود. این سس فلفل من خیلی تند است و من یک قاشق بیشتر بهش اضافه نمی­کنم. حالا ممکن است برایتان سوال پیش بیاید چرا فلفل سیاه، فلفل سیاه فقط برای این است که عطر و طعم به آن بدهد. فلفل سیاه هم به اندازه یک چهارم قاشق چای خوری به آن فلفل سیاه اضافه می­کنیم. ارگانو هم به همین صورت. نمک به میزان دلخواه هر چقدر که دوست دارید من به اندازه یک چهارم قاشق چای خوری به آن نمک اضافه می­کنم و می­آییم سراغ لیمو. اگر لیموی تازه نداشتید در خانه می­توانید از آب لیمو هم استفاده بکنید. موادمان تقریباً این­جا نیاز دارد به این­که میکس بشود.

در این مرحله روغن زیتون هم اضافه می­کنم. و در انتها سبزی جعفری را بهش می­زنم. به اندازه یک چهارم یک استکان هم روغن زیتون بهش اضافه می­کنیم. خب من سبزی جعفری­ام را الان بهش نمی­زنم چون می­خواهم می­خوام این­ها را کاملا هم بزنم به خورد هم برود. وقتی که سبزی بیای کار رو مقداری سخت می­کند. البته داخل همین مواد هم باید یکی دو ساعت قبل از این­که غذا را درست بکنید باید موادتان را داخلش بگذارید تا استراحت کند. خب حالا می­آیم سراغ جعفری. جعفری هم نیاز نیست که چندین بار بخواهید خرد کنید. فقط باید دقت کنید که جعفری­تان یک دست شده باشد. این هم از سبزی جعفری. حالا وقت آن رسیده که میگو را به آن اضافه کنم.

میگو را باید کاملاً داخل این مواد هم بزنید و بگذارید به مدت دو ساعت استراحت کند. اگر می­خواهید بهتر تو خورد میگوتون بره می­توانید داخل کیسه فریزر بریزید و کاملاً در آن را ببندید و داخل یخچال نگهداری کنید. من کارم تمام است و به آن فرصت می­دهم که دو ساعت استراحت بکند و بعد از این­که جدا کردم انتهای آن سسی هم که می­ماند با براش من موقع پختن به خود میگوها می­زنم. حالا زمانش شد دوباره فیلم می­گیرم و نشان­تان می­دهم. من این­ها را داخل مواد خواباندم دو ساعتی شد و تقریباً فکر می­کنم ببینید وقتی که تغییر رنگ داد می­توانیم متوجه بشویم که این مواد خوب مرینیت شده است. و مواد مرینیت هم خوردم خوشمزه شده بود.

حالا برای سیخ کردنش ببینید شکل­های فانتزی سیخ کنید باید این دم بیاید روی این یکی قرار بگیرد. ببینید این­ها را سیخ زده­ام این­جوری به این شکل حالا ممکنه این­جوری سوال پیش بیاید که این­جوری خوب  پخته نمی­شود ولی نه خیلی هم خوب پخته می­شود وقتی که از یک طرف بگذارید بپزد میگو با یک حرارت کوچک پخته می­شود و خیلی راحت آن طرفش هم می­پزد. و وقتی که می­پزد دیگر دفرمه نمی­شود. و این­که شکل و شمایلش را از دست نمی­دهد. خب خیلی غذاهای دریایی مهم است که طرح غذایمان وقتی که پخته شد به هم نخورد و قشنگ باشد.

حالا برای پختنش هم به شما گفتم هم می­توانید این را هم می­توانید باربیکیو کنید هم می­توانید داخل آون درست کنید و هم می­توانید روی گاز من گریل پن دارم خیلی راحت می­توانم این کار را بکنیم و شما هم می­توانید این کار را بکنید. البته اگر بخواهید عادلانه این غذا را نگاه بکنیم این خودش جزو رژیمی هم محسوب می­شود. حالا آنچنان روغنی ما فقط روغن زیتون فقط زدیم که برای مرینیت آن ولی آن­چنان روغنی داخلش نمی­رود ولی اگر بخواهید کبابیش بکنید که کلاً این غذا یک غذای رژیمی کامل محسوب می­شود. ببینید ردیف به ردیف پشت سر همدیگه به این شکل. این موادش هم من دور نمی­ریزم و با براش وقتی که یک طرفش پخت می­توانم یک مقدار از موادش هم به آن بزنم. حالا دیگر باقی آن را پای گاز به شما نشان می­دهم. دیگر آمدیم سر گریل­مان. این­ها را گرل بکنیم به این شکل هم را از یک طرف به این شکل قرار می­دهیم. اگر دوست داشتید می­توانید روغن به آن بزنید و اگر هم دوست نداشتید بهش روغن نزنید.

حالا برای این که این یک مقداری بهتر بشود و مواد مرینیت هدر نرود این­ها را هم می­توانید به این شکل با براش در انتها، حتی زمانی هم که خواستید کبابش بکنید می­توانید این کار را بکنید این را هم با براش به این شکل اضافه موادتون را به این شکل روی آن بزنید و قرار بدهید. خب حالا یک سالاد هم کنارش آماده کرده­ام و وقتی تمام شد به شما نشان می­دهم. خب غذای من آماده شد، این غذا اگر سرد بشود از دهن می­افتد. ببینید من کنارش سالاد گذاشته­ام و این­که غذایم آماده شده است کامل. داغ داغ است.

 

نظر خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرز تهیه میگو کبابی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مهمونی چی بپزم ؟ 20 طرزتهیه دقیق رستورانی و قنادی (ثبت نام رایگان)